Kai kurie, ypač su namo statybomis susiduriantys pirmą kartą, klysta manydami, kad vėdinimo sistema nėra būtina ir atsidarius langus tiesiog pavyks sutaupyti. Žinoma, taupumas yra pagirtinas bruožas, tačiau tik ne tuomet, kai taupoma savo ir artimųjų sveikatos sąskaita.
Nuolat tobulėjant langų gamybos, pastatų statybos technologijoms pasiektas visiško patalpų sandarumo rezultatas užkerta kelią bet kokiai natūraliai oro cirkuliacijai (tai ypač aktualu kalbant apie pastaruoju metu vis populiarėjančiu pasyviuosius namus, kur vėdinimo sistemos yra tiesiog būtinos). Tokiose sandariose patalpose praleisdamas vidutiniškai du trečdalius dienos (tiek darbe, tiek namuose) žmogus neturi galimybės kvėpuoti grynu, švariu oru. Nekeičiant šios padėties ilgainiui dėl to ima kilti sveikatos sutrikimų: prasideda galvos svaigimai, ima kamuoti silpnumas, sumažėja ir darbingumas.
Kad būtų išvengta tokių simptomų, patalpas būtina nuolat vėdinti. Žinoma, galima tai daryti atvėrus langus ar orlaides, tačiau reikėtų nepamiršti, kad tokiu būdu prarandama ir patalpose buvusi šiluma (ypač šaltuoju metų laiku), o vasarą neišvengiama į patalpas patenkančių alergiją sukelti galinčių žiedadulkių ir kt. Priešingai yra naudojant specialias vėdinimo sistemas, kurios ne tik padeda išvengti nuostolių, tačiau ir sulaiko alergenus.